-3 % za like
‹ Úvod

Kouč vám pomôže dosiahnuť konkrétne stanovené ciele. Kouč nedáva pevné rady, odporúčania, neovplyvňuje klienta svojím postojom, ale hľadá riešenie spoločne s ním. Pomocou otázok ho naviguje k rôznym uhlom pohľadu na vec, dodávajú podporu a povzbudenie. Snaží sa pritom čo najpresnejšie sa naladiť na spôsob myslenia svojho náprotivku.

Počas koučingu sú koučovia vnímaní ako spolupracovníci, sprievodcovia, dôverníci, partneri. Kouč má schopnosť pozerať sa na každú situáciu s nadhľadom, odstupom, nezaujato a z rôznych uhlov pohľadu. Úlohou kouča je rozvíjať koučovaného vo všetkých princípoch. Kouč pomáha uvoľňovať vlastný potenciál v každom z nás. Je orientovaný na budúcnosť.

Kouč je alternatíva k psychológovi alebo terapeutovi. Je to zlatá stredná cesta, ak sa klient nechce cítiť ako pacient a zároveň chce riešiť problémy zodpovedne a na exaktnej úrovni. Kouč pomáha klientovi nájsť dlhodobé či krátkodobé riešenia.

Dobrý kouč je niečo ako profesionálny priateľ. Vypočuje, pochopí a vďaka nadhľadu a odstupu od klientovho problému odhalí nové a neošúchané riešenia, ktoré človek nevedomky prehliadal.

http://www.coaching-poradna.skMailinglist

Pridajte vašu adresu do nášho mailinglistu Dostávajte pravidelné správy o novinkách a akciách v nasej ponuke
Súhlasím s tým, že biohome.sk može posielať e-maily na uvedenú adresu.